• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA A PRIHLÁŠKA DO ŠKD

• V zmysle nariadenia MŠVVaŠ SR v súvislosti s prebiehajúcou epidémiou koronavírusu, bude zápis do 1. ročníka pre školský rok 2020/2021 prebiehať bez priamej účasti detí.

MOŽNOSTI ZÁPISU:

• Žiadosť o prijatie do 1.ročníka a Prihlášku do ŠKD, si môžete stiahnuť, vyplniť a odoslať späť na e-mail školy zsdurcina@centrum.sk,    od 15.4.2020 do 30.4.2020. O doručení Vám dáme spätnú e-mailovu väzbu.
            • Dňa 24.4.2020 môžete osobne navštíviť našu školu /bez dieťaťa/ za dodržania všetkých bezpečnostných predpisov, v čase od 9,00hod. do 16,00hod. NEZABUDNITE si priniesť OP a rodný list dieťaťa.
            • V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte na  tel. 0902 422 284 a dohodneme si spoločne iný, pre Vás prijateľný postup.

Tlačivá na stiahnutie:
            1. Ziadost_o_prijatie_do_1._roc._(1).doc
            2. Prihlaska_do_SKD_od_1.9.2020.docx
            3. Ziadost_o_odklad_povinnej_sk.dochadzky_(1).doc

• RÚŠKA

• Milí rodičia,

vieme, že je momentálne dosť obtiažne zohnať rúška. Možno niektorým z Vás chýbajú rúška pre Vaše deti. Ak ste v takejto situácií, ponúkame možnosť kontaktovať vychovávateľku z našej školy Petru Mihalcovú. Kontakt na ňu je uvedený v predchádzajúcom ozname.

• AKTIVITY PRE DETI

• Všetci žiaci sú doma a vieme, že popri zamestnaní a učení sa s deťmi môže byť obtiažne ich zabaviť, alebo im vymýšľať aktivity. Preto sme pre Vaše deti pripravili na tejto stránke možnosti, ako môžu doma zábavnou formou tráviť voľný čas. Stačí kliknúť v hornom paneli na "O škole" a vybrať možnosť "ŠKD". Tam budeme priebežne uverejňovať rôzne online stránky pre deti, pracovné listy, hry, rozprávky, návody na vyrábanie z papiera a podobne. Stránku môže využívať každé dieťa (nie len z ŠKD), ktoré sa chce zabaviť, poprípade aj niečo nové naučiť.

• OZNAM

• Ústredný krízový štáb SR prijal v rámci boja s koronavírusom preventívne opatrenia, ktoré sa dotknú našej školy.

Od pondelka 16.03.2020 bude do ODVOLANIA prerušené vyučovanie v ZŠ Ďurčiná. V každom prípade prosíme sledujte aktuálnu situáciu na tejto stránke.

• INFORMÁCIA

• Na základe preventívnych opatrení, ktoré prijala naša škola v súivislosti s Usmernením MŠVVŠ a hlavného hygienika SR, sa rušia alebo presúvajú plánované akcie:

ENV výučbový program Mokrade a Tajomstvo lesa v spolupráci so Školou ochrany prírody Varín: zo 16.03.2020 predbežne na 20.04.2020

Budatínsky zámok- Veľkonočné tradície a drotárske dielne sú úplne zrušené.

• PRIPRAVUJEME

• ČO NÁS ČAKÁ...

20.04. 2020- ENV výučbový program

1. VODA A MOKRADE

2. TAJOMSTVO LESA

24.4. 2020- Zápis do 1. ročníka

• Projekt RECYKLOHRY

• - zberová akcia SMS- Starý Mobil Sem!

- svoj starý mobil prineste do našej ZŠ od 10.02. do 30.04. 2020 ( vyberte batériu)

- spoločne pomáhajme našej planéte

• Naši výhercovia

• Krajská výtvarná súťaž FAŠIANGY 2020.

Kristián Lašák- 1. miesto

Emma Ďurčanská- 3. miesto.

Gratulujeme!

• Anglické predstavenie

•  18.2. 2020- Divadelné predstavenie v Rajci: Hlúpy medveď, v ANG jazyku. Po predstavení sme sa so žiakmi presunuli do Starej fary, kde sa žiaci mohli zahrať rôzne športové hry a pozreli si film.

• Uvítanie do života

• 16.2.2020 sa v ZŠ Ďurčiná konalo každoročné uvítanie novonarodených detičiek. Okrem slávnostného príhovoru starostky obce sa na uvítaní podieľali aj naši žiaci z druhého až štvrtého ročníka.

• Vráťme sa ku knihe...!

• Vážení priatelia!

Oznamujeme Vám, že v našej ZŠ Ďurčiná začne fungovať verejná mini-požičovňa kníh:

POŽIČAJ A VRÁŤ!

Knihu z police si môže ktokoľvek zobrať, prečítať a znovu do nej vrátiť.

Na úvod Vás / i všetkých Vašich priateľov / poprosíme: ak máte doma už nepotrebné, ale ešte stále zachovalé knihy /pre dpospelých i deti / prineste tieto knihy ktorýkoľvek deň

od 6,30 do 16,00hod. do ZŠ.

Už teraz Vám ďakujeme!

Kolektív ZŠ